WSPARCIE KLIENTA

Najczęściej zadawane pytania

Na czym polega system EASY CLEAN stosowany w naszych deskach?

System ten jest stosowany w większości modeli desek sedesowych BISK. Polega
na łatwym oraz szybkim demontażu i ponownym montażu całej deski, co ułatwia czyszczenie zarówno samej deski, jak i miski ustępowej w trudno dostępnych miejscach (np. w okolicach zawiasów).

Czym róznią się wężyki PEX od standardowo stosowanych przez innych producentów?

Podstawową różnicą jest to, że PEX, w przeciwieństwie do standardowych wężyków z wkładem gumowym (EPDM), nie poddaje się procesom starzenia; jest odporny na korozję i cechuje się wieloletnim użytkowaniem, nawet w ekstremalnych warunkach.

PEX to wzmocniony polietylen, charakteryzujący się przede wszystkim elastycznością,wytrzymałością w bardzo wysokich temperaturach oraz odpornością na działanie czynników chemicznych, takich jak na przykład chlor, który płynie z wodą w kranach. Poza zabezpieczeniem od szkodliwych dla zdrowia związków chemicznych wężyki PEX dają gwarancję bezpieczeństwa codziennego użytkowania, dzięki czemu nie należy obawiać się o uszkodzenia mechaniczne, mogące spowodować nawet zalanie mieszkania. Ponadto wężyki PEX zapewniają znakomitą ochronę mikrobiologiczną, która uniemożliwia namnażanie się bakterii w przewodzie rur (skład chemiczny rur PEX jest taki sam jak w butelkach typu PET do wody mineralnej).

Warto dodać, że rury z wkładem PEX, ze względu na ich doskonałe właściwości wytrzymałościowe są powszechnie stosowane w instalacjach wodociągowych i grzewczych do wody zimnej, ciepłej wody użytkowej i centralnego ogrzewania, w tym ogrzewania podłogowego i grzania gruntu, od których oczekuje się żywotności porównywalnej z żywotnością budynku.

Czy można zamienić akcesoria w bateriach na inne niż używane przez BISK?

Wychodząc na przeciw wymaganiom Klienta oczywiście dajemy możliwość wymiany elementu na dowolny, powszechnie dostępny na rynku. W ofercie mamy także akcesoria dodatkowe, identyczne w jakie wyposażone są nasze baterie: perlator oszczędzający wodę, wężyki typu PEX, korek click-clack.

Jakie korzyści daje zastosowanie oryginalnego perlatora?

Głównym atutem jest oszczędność domowego budżetu. Perlator zastosowany w bateriach umywalkowych BISK pozwala zaoszczędzić nawet 50% zużywanej wody (stosujemy perlatory z możliwością ograniczenia wypływu wody aż do 70%).

Perlator jest rodzajem sitka montowanego w wylocie wylewki, który poprzez system specjalnie dobranych otworów zasysa powietrze i ogranicza pobór wody, bez zmian ciśnienia strumienia.

Dodatkową zaletą jest także efekt miękkiego, napowietrzonego strumienia wody, który odczuwalnie podnosi komfort mycia oraz „wycisza” pracę baterii. Do baterii wannowej nie zalecamy jednak stosowania perlatora redukującego zużycie wody. W tym przypadku BISK stosuje wyłącznie perlatory napowietrzające o dużej przepustowości, dzięki czemu wanna napełnia się wodą w szybkim tempie (nie stygnie woda), a napowietrzony strumień o dużym ciśnieniu pomaga w tworzeniu gęstej i delikatnej piany,co bez wątpienia wpływa na podniesienie poczucia relaksu i odprężenia.

Czym należy czyścić powierzchnie chromowane/niklowane/stal nierdzewną/inne?

Osadzający się kamień najlepiej przeczyścić miękką ściereczką nasączoną
10% roztworem wody z kwaskiem cytrynowym. Do codziennej pielęgnacji można również użyć dostępnych na rynku specjalistycznych środków przeznaczonych do czyszczenia armatury. Przy wyborze środków pielęgnacyjnych zaleca się uważne sprawdzenie, czy ich skład nie posiada niebezpiecznego związku chemicznego, jakim jest chlor. Powszechnie używane i reklamowane płyny oraz mleczka do pielęgnacji łazienek mogą bowiem uszkodzić powierzchnie baterii!

Jakie znaczenie ma zastosowanie technologii PVD w wybranych bateriach BISK?

PVD to przede wszystkim pewność innowacyjności tej zaawansowanej technologii. Dystansuje ona tradycyjne galwaniczne metody nakładania powierzchni galanteryjnych. Dzięki wykorzystaniu zjawisk fizycznych(krystalizacja cząsteczek gazu w próżni) powstają cienkie, a jednocześnie bardzo twarde warstwy.

Efektem zastosowania technologii PVD jest bardzo odpornawarstwa o strukturze równomiernej i mocno związanej z podłożem, co tym samym zwiększa trwałość powierzchni i uniemożliwia uszkodzenia typu: zatarcie, wykruszenie, wyłamanie czy ścieranie.

Czym jest system click-clack i na czym polega jego działanie?

Jest to korek instalowany w otworze umywalki bez połączenia z baterią.
Jego nazwa pochodzi od charakterystycznego „kliknięcia” występującego przy otwieraniu i zamykaniu korka. Zasada działania jest niezwykle prosta i wygodna. Zamknięcie przepływu wody odbywa się poprzez naciśnięcie główki korka, który blokuje się w pozycji zamknięcia. Poprzez ponowne naciśnięcie główki korka, zwalnia się blokada korka i następuje otwarcie przepływu. Dzięki prostej konstrukcji oraz zastosowaniu specjalnej nakrętki, korek firmy BISK jest uniwersalny i pasuje do wszystkich rodzajów umywalek (z przelewem i bez przelewu) oraz do wszystkich modeli baterii, zarówno z otworem na dźwigienkę z tyłu korpusu jak i bez otworu.

Na czym polega system anti-twist w wężach prysznicowych?

Jest to system ułożyskowanych tulei znajdujących się na końcach przewodu, który zapobiega skręcaniu się wężyka w trakcie użytkowania, co znacznie wydłuża jego żywotność oraz ułatwia korzystanie z prysznica.

Jak prawidłowo używać masy montażowej BISK FEST?

Istotną czynnością przed zastosowaniem masy montażowej jest dokładne odtłuszczenie powierzchni płytek ściennych i samej płytki mocującej. Następnie należy odkroić odpowiednią (zgodnie z instrukcją) ilość obu składników masy mocującej, a poprzez energiczne ugniatanie i rozwałkowywanie między rękami, wymieszać oba składniki do uzyskania jednolitego koloru masy; po czym niezwłocznie trzeba nałożyć masę w zagłębienia płytki mocującej i przykleić, mocno dociskając płytkę mocującą, do powierzchni ściany. Bardzo ważne jest, aby masę dokładnie i intensywnie mieszać w możliwie najkrótszym czasie.

Czy klej BISK FEST pozostawia ślady po demontażu?

Klej BISK FEST nie pozostawia żadnych śladów użytkowania po demontażu. Wystarczy podgrzać suszarką miejsce, w którym masa została zastosowana. Pod wpływem dużej ilości ciepła masa klejąca ulegnie degradacji i samoistnie odpadnie od powierzchni, nie niszcząc jej. Ewentualne niewielkie pozostałości masy klejącej można delikatnie zdrapać szpachelką lub oczyścić wilgotną ściereczką.

Jak działa 48h serwis pomocy technicznej dla armatury BISK?

Po telefonicznym zgłoszeniu reklamacji w przeciągu 48-miu godzin serwisant kontaktuje się z klientem i umawia się na wizytę w dogodnym dla Klienta terminie. Uznanie reklamacji i naprawa armatury następuje w nieprzekraczalnym terminie do 14-tu dni roboczych.

Co obejmuje i jaki jest czas trwania gwarancji na armaturę?

Gwarancja na armaturę obejmuje do 5-ciu lat na szczelność i prawidłowe działanie baterii, do 5-ciu lat na bezawaryjną pracę głowicy, a także do 5-ciu lat na wężyki przyłączeniowe, które dodatkowo są objęte ubezpieczeniem w wypadku zalania mieszkania, powstałym na skutek nieszczelności przewodu.

Warto wspomnieć, że na wydłużenie czasu gwarancji miało wpływ zastosowanie doskonałej jakości mosiądzu, stosowanie komponentów wyłącznie renomowanych producentów (Sedal-Hiszpania; Neoperl-Szwajcaria) oraz wdrożenie 100% kontroli jakości.

Gdzie można uzyskać pomoc i poradę techniczną dotyczącą armatury?

Wszelkie informacje dotyczące armatury można uzyskać, kontaktując się z Działem Technicznym/Jakościowym, poprzez Sekretariat BISK, pod nr. tel. 22 736 46 00.

Dodatkowo-w przypadku pytań dotyczących naprawy lub uzyskania części zamiennych prosimy kierować bezpośrednio do Serwisu armatury BISK pod nr. tel. 22 715 00 00.

Wszelkie pytania i problemy dotyczące całej oferty BISK można również zgłaszać drogą mailową, pisząc na adres: bisk@bisk.eu.

DO POBRANIA